ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΙΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ - Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΟΤΗΝΗ:35-58

Οι παίδες πήραν το ροζ φύλλο αγώνος και διπλασίασαν τις νίκες τους το Σάββατο εναντίον του Αίαντα. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγώνα και με πολυ καλή άμυνα και επιτυχημένες επιθέσεις τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο 4-19! Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ζώνη του Αίαντα αιφνιδίασε τους παίκτες μας καθώς δυσκολεύονταν να σκοράρουν ενώ στην άμυνα επικρατούσε αναστάτωση κλείνοντας το ημίχρονο 19-29. Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα πίεσε αποτελεσματικά και βρήκε τον τρόπο να σκοράρει εναντίον της ζώνης του αντιπάλου. Τελικά στο 4ο δεκάλεπτο μια μεγάλη διαφορά πόντων ανάμεσα στις δύο ομάδες έδωσε την ευκαιρία σε παιδιά μικρότερης ηλικίας να πάρουν περισσότερο χρόνο σημμετοχής και τα πήγαν περίφημα γράφοντας το τελικό σκορ 35-58!

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 4-19, 19-29, 27-50, 35-58.

Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ:(Φ. Ζάντζας, Γ. Νικολαίδης) Μαργαρίτης 2, Παυλίδης 2, Στουπάς 2, Μποζατζίδης, Τσορπατζόγλου 14, Φραντζόπουλος, Φαλαλάκης, Ναλμπάντης 20, Λαρίσης 12, Γκιουζελίδης, Ιορδανίδης 6, Μενής.

ΑΙΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ:(Πίτατζης) Δήμου 2, Καρανάσιος 6, Απτή Μεμέτ, Γκουλιώτης 11, Ασανάκης, Παντακέλογλου, Ιγνατίδης Ε. , Ντίκας 8, Μαχαιρίδης 6, Χατζηανέστης 2.