ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ: 54-78

Πρώτη ήττα για τους παίδες που φαίνονταν ανέτοιμη για το πρώτο δύσκολο ματς της χρονιάς. Το -24 σίγουρα αδικεί τον ΓΑΣ που δεν έπαιξε κακό μπάσκετ αλλά ήταν μέτριος σε αντίθεση με τον Αρίωνα. Ο Αρίων μπήκε δυνατά και έκανε ένα 0-9. Μετά απο τάιμ άουτ ο ΓΑΣ επανήλθε και με γρήγορες επιθέσεις έκλεισε την 1η περίοδο με 18-20. Στην 2η περίοδο πάλι οι παίδες κόλλησαν, έπαιξαν αργά και με κακές άμυνες βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο 31-41. Στο 2ο ημίχρονο με τον Λαρίση να κάνει ότι μπορεί για να κρατήσει την διαφόρα μικρή, με ατομικές προσπάθειες, ασσίστ, ριμπάουντ και άμυνα, μα τελικά η διαφορά έφτάσε στο +20 για τον Αρίων. Στο τελευταίο 8λεπτο οι μικροί της ομάδας έπαιξαν και τα πήγαν εξαιρετικά. Τελικό σκορ 54-78 σε ένα ματς με πολλά θετικά στοιχεία για την ομάδα του παιδικού μας αλλα και αρνητικά στα οποία πρέπει να βελτιωθεί. Καλή συνέχεια στους Παίδες!