4η αγωνιστικη Γ εθνικησ: Αγια Βαρβαρα Καβαλασ - ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 50-41

Ήττα για την ομάδα μας σε ένα κακό παιχνίδι

Μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι, υπήρξε ο αναπάντεχος τραυματισμός του Χαλήλ Καδήρ (στο 2ο λεπτό, θλάση προσαγωγών) και η ομάδα μας αναγκάστηκε να παίζει όλο το ματς με χαμηλά σχήματα. Το ίδιο έκανε και η αντίπαλη ομάδα και το θέαμα που παρουσιάστηκε στα 40 λεπτά ήταν πολύ κακό, καθώς και οι δυο ομάδες έφταναν δύσκολα στο καλάθι. Ο αρχηγός μας δεν μπόρεσε να μπει ξανά στον αγώνα και το ημίχρονο έκλεισε με 27-21.

Στο β μέρος παρά τις καλές άμυνες που έβγαζε η ομάδα μας (δέχθηκε 23 πόντους), δεν μπορούσε να βρει σκορ μπροστά. Η Αγία Βαρβάρα έπαιρνε κάποιους εύκολους πόντους από αβίαστα λάθη του ΓΑΣ, ενώ η ομάδα μας έχανε ακόμα και τα εύκολα καλάθια. Το τελικό 50-41 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παινιδιού.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-10, 27-21, 38-32, 50-41
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ (Καμαράκης): Σαμαράς 12 (3), Μητρούλης 7 (1), Ζωτίδης, Δάτσης 8, Δανίκας 10 (1), Ντάτσης 2, Παπακωνσταντίνου 10 (2), Φασουλάς 1, Σκοπίδης.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Καραγιώργος, Σκεμπή 7, Χατζηδημητρίου 7, Καναράς 7 (1), Σιμάκης 6, Καλατζής 7 (1), Π. Καραμπέκης 7 (1), Χαλίλ.