ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΛΕΥΚΙΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ:63-50

Επιστροφή στις νίκες για τους παίδες που νίκησαν χωρίς τον τραυματία Τσορμπατζόγλου που ήταν στην δωδεκάδα για τυπικούς λόγους. Η ομάδα δεν μπήκε καλά στο ματς όμως παρόλα αυτά ο Ιορδανίδης σκόραρε με σουτ για τον ΓΑΣ τέλιωνοντας την περίοδο υπέρ του 20-14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα γρήγορα φάουλ του Ιορδανίδη άφησαν πίσω τους παίδες που με κακή άμυνα και λάθη έδωσαν την ευκερία στον Λεύκιππο να μειώσει την διαφορά και να τελειώσει το ημίχρονο με σκορ 32-30.Στο 3ο δεκάλεπτο οι παίδες μας έπαιξαν καλήτερα, τρέξαν το γήπεδο μα η άμυνα ηταν και πάλι μέτρια. Στο τέλος ο ΓΑΣ πήρε μια εύκολη νίκη με την καλή άμυνα του τελεύταιου δεκαλέπτου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:20-14, 32-30, 50-43, 63-50.

Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ:(Ζάντζας) Μαργαρίτης 2, Παυλίδης, Στουπάς 1, Μποζατζίδης, Λαρίσης 11 (1)

,Φρατζόπουλος 2, Φαλαλάκης, Ναλμπάντης 25, Ιορδανίδης 20 (1), Γκιουζελίδης 2, Κατσαούνης, Τσορπατζόγλου.

ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ:(Πεχλιβανίδης) Πεχλιβανίδης 6, Μουσίδης 2, Ιωαννίδης, Μπλιούνης 2, Σαββίδης 5 (1), Ρούμογλου 7 (1), Τσίρχογλου 4,Χατζησημιάδης ,Πετροδημόπουλος, Ρούμογλου 17.