ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αήττητοι παραμένουν στον ομιλό τους οι έφηβοι!

Οι έφηβοι πήραν το ροζ φύλλο αγώνα και συνεχίζουν πρώτοι και αήττητοι στον όμιλο τους. Το ματς ξεκίνησε για τους εφήβους μας με κακές επιλογές στην επίθεση και πολλά χαμένα εύκολα καλάθια κάτω από την μπασκέτα. Στην άμυνα η ομάδα έπαιξε μέτρια αφήνοντας τους αντιπάλους να βάζουν σουτ και εύκολα καλάθια. Όλα αυτα ήταν μια κακή αρχή, καθώς η εικόνα τους στον υπόλοιπο αγώνα ήταν εξαιρετική. Στο 3ο δεκάλεπτο η πίεση στην άμυνα δεν επέτρεψε στους αντιπάλους να κυκλοφορήσουν την μπάλα αλλά αντιθέτως να κάνουν λάθη. Στην επίθεση οι αιφνιδιασμοί έδωσαν πολλά εύκολα καλάθια τελειώνοντας το δεκάλεπτο 33-2. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα δοκιμάστηκε εναντίον της ζώνης και τα πήγε εξαιρετικά. Τελικό σκορ 89-45

Για την ομάδα μας δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Κολεντζαρίδης Ηλ. και Ναλμπάντης Αργ.

Δεκάλεπτα: 11-15, 33 - 31, 66 - 33, 89 - 45

Διαιτηές: Ντούρας Σ., Κιοσσές Ν.

Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης) : Νέμτσας 14 (2), Μαχαίρας, Θεοδωρόπουλος 2, Σαββίδης 14 (2), Γκουτσίδης 2, Καρκατσέλης 9 (1), Λαρίσης 2, Λουλούδης 5, Καζόγλου 17 (1), Αθανασίου 11 (1), Ναντσόπουλος 2, Ναλμπάντης Γ. 7

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΟΥΠΟΛΗΣ (Νικολαίδης) : Τουτουκτσής 2, Στράτος 2, Αστροπεκάκης 5, Γούδρας 2, Χατζηευαγγέλου 12 (2), Κεσανλής 10, Μίχος 2, Καλλιτσάρης 5, Ανδρονούδης 4

Ακολουθεί η διακοπή των Χριστουγέννων και το επόμενο παιχνίδι πλέον είναι στις 21/1/2017 στην ακριτική Ορεστιάδα.