ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 2016-2017

ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ - Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ 1976 : 77-52
Οι παίδες του ΓΑΣ αγωνίστηκαν απέναντι στην ομάδα του Αρίωνα με μοναδικό στόχο την νίκη – πρόκριση .
       Για 20 λεπτά οι παίκτες μας ανταποκρίθηκαν αρκετά θετικά παίζοντας καλή άμυνα και βρίσκοντας επιθετικές λύσεις από ελεύθερα σουτ και από διείσδυσης. Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ να είναι στο -8 (37-29) για τους παίδες τους ΓΑΣ.
    Στο άλλο μισό η ομάδα μας δεν κατάφερε να μπει ποτέ στον αγώνα, έδειξε να είναι κουρασμένοι και η καλοδουλεμένη ζώνη του Αρίωνα μπλόκαρε τις επιθετικές επιλογές των παικτών μας.
   Ο προπονητής της ομάδας έδειξε να είναι αρκετά ευχαριστημένος από την παρουσία της ομάδας στην χρόνια που πέρασε καθώς η ομάδα αποτελούνταν από αρκετά νέα μέλη μικρότερα σε ηλικία χωρίς εμπειρία. Μπορεί οι ελπίδες για την πρόκριση να μην υπάρχουν πια αλλά οι παίδες έχουν ακόμα δύο αγωνιστικές, μέσα στην Ξάνθη εναντίον της Ασπίδας και στο κλειστό της Κομοτηνής εναντίον της ομάδας από την Καβάλα , τα Ποταμούδια.

Δεκάλεπτα: 21-11, 37-29, 55-33, 77-52

Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ 1976: (Φ. Ζάντζας) Μαργαρίτης, Κοπτόπουλος, Στούπας 11 (3), Μποζατζίδης, Τσορμπατζόγλου 16, Φρατζόπουλος 1, Φαλαλάκης, Ναλμπάντης 8, Ιορδανίδης 3 (1), Λαρίσης 9 (1), Γιουζελίδης 4, Κατσαούνης.

ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ : (Θερμός) Παύλου 6, Μπούρας 12 (3), Αμοιράς 14 (1), Μπουτζικούδης 4, Δημητρόγλου 12, Καβουρτζικλής 11, Χριστοφορίδης 2, Κοτζαμάνης 4, Παναγιωτίδης 6, Γκαγκαλίδης 6, Λάμπρογλου, Πάνος.