3η αγωνιστικη Γ εθνικησ: ΓΑΣ Κομοτηνη - Ευκαρπια 56-62

Σε κακή επιθετική ημέρα βρέθηκε η ομάδα μας και έχασε δίκαια από την μαχητική Ευκαρπία 56-62

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε ότι ο ΓΑΣ ήταν σε κακή ημέρα στην επίθεση. Χάνοντας εύκολα καλάθια και κάνοντας πολλές λάθος πάσες η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο α δεκάλεπτο με 10-12. Το κακό θέαμα και από τις δυο ομάδες συνεχίστηκε και στο β δεκάλεπτο με τον ΓΑΣ εκτός των άλλων να είναι άστοχος και στις ελεύθερες βολές.

Στο β ημίχρονο παρά το προβάδισμα που πήρε η Ευκαρπία με 11 πόντους κάποια στιγμή, η Κομοτηνή έτρεξε ένα επιμέρους σερί 14-2 και έφερε το ματς στον πόντο πάλι. Το τελευταίο δεκάλεπτο κύλησε με τις δυο ομάδες να συμβαδίσουν στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά όμως ένα εύστοχο τρίποντο των φιλοξενούμενων και δυο ζευγάρια άστοχων βολών (0/4) από την ομάδα μας καθόρισαν το ματς υπέρ της Ευκαρπίας

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-12, 23-39, 37-39, 56-62

Διαιτηές: Εκίζογλου-Λαδά

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σκεμπής 11 (1), Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 3, Γιωτόπουλος 7 (1), Σιμάκης 10 (1), Παλάσκας, Λεχούδης 14 (1), Χαλίλ 9, Σαββίδης, Πίτατζης, Πασαλίδης 2
Ευκαρπία (Νίκου): Ψευτογκάς 5, Κιούρκας 20 (4), Θεοδωρόπουλος 6, Γρηγοριάδης 6, Γαϊτάνης 3 (1), Χολέβας 13, Πρεζάρης 2, Κολώτσιος 3 (1), Γκαβέζος 2, Κόκουρας 2

Ευχαριστούμε τον κόσμο που μας στήριξε. Επόμενο ματς την Κυριακή 5 Νοεμβρίου μέσα στην πρωτοπόρο Ελευθερούπολη