9η αγωνιστικη Γ εθνικησ: ΓΑΣ Κομοτηνη- Ορφεασ Ν. Σκοπου 76 - 52

Σφίγγοντας την άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας πήρε εύκολα τη νίκη απέναντι στον ουραγό Ν. Σκοπό

Το ματς ξεκίνησε με σκορ 0 - 10 υπέρ των φιλοξενούμενων. Οι αντίπαλοι παίζοντας κλειστά στην άμυνά τους και επιτρέποντας τα σουτ στους παίκτες μας, ξέφυγαν στο σκορ. Σε όλο το πρώτο ημίχρονο οι παίκτες μας ήταν άστοχοι στα μακρινά σουτ που επιχείρησαν.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου όμως με κύριο στοιχείο την πιεστική άμυνα (δέχθηκαν 12 και 8 πόντους στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο αντίστοιχα) και τους αιφνιδιασμούς, άρχισαν να παίρνουν διψήφια διαφορά. Όταν μπήκαν και τα μακρινά σουτ, πλέον καθάρισαν το ματς, παίρνοντας σχετικά εύκολα τη νίκη.

Στο παιχνίδι χρησιμοποιήθηκαν και οι 12 παίκτες της ομάδας μας με δυο από αυτούς, μάλιστα να είναι έφηβοι.
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.
Δεκάλεπτα: 14-15, 32-33, 55-45, 76-52
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης): Σαββίδης 2, Καρκατσέλης 2, Σκεπής 6, Αθανασίου, Γκουτσίδης Χατζηδημητρίου 24 (1), Γιωτόπουλος 16 (4), Σιμάκης 13, Πασαλίδης, Παλάσκας 2, Πίτατζης, Χαλίλ 11.
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΣ (Σίσκος): Ταίρης, Καντσουρίδης, Παρίσης 6, Δροσινός 6 (2), Χατζής 9, Αμβροσίου 12 (3), Θεοδωρόπουλος, Καρακάσης, Γάτος 15, Σίμος 2 Χαβαλές 2.

Ευχαριστούμε τα αστεράκια της σχολής χορού Let's Danse για το show του ημιχρόνου

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική για το 2017, μέσα στον Αστέρα Σίνδου την Κυριακή 17/12