ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 50-71

Στο τελευταίο παιχνίδι εντός έδρας, η ομάδα μας ηττήθηκε 50-71

Παίζοντας καλή άμυνα αλλά έχοντας μεγάλη αστοχία στην επίθεση σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ο ΓΑΣ Κομοτηνή, δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην ομάδα από το Άργος Ορεστικό.

Το 1ο δεκάλπετο ήταν μοιρασμένο και για τις δυο ομάδες και έκελισε με 16-17. Στο 2ο δεκάλεπτο η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε ένα προβάδισμα, το οποίο κράτησε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου. Με την έναρξη του β ημιχρόνου το Άργος Ορεστικό γύρισε την άμυνά του σε ζώνη, η ομάδα μας δεν μπορούσε να σκοράρει, και με επιμέρους σκορ 9-17 έφτασε να χάνει 36-51. Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και παρά την πίεση που άσκησε η Κομοτηνή δεν μπόρεσε να μικρύνει τη διαφορά.

Από την ομάδα μας αγωνίστηκαν και οι 11 παίκτες που ήταν στον πάγκο και στο τελευταίο λεπτό έγινε το χαρακτηριστικό standing ovation για τους 2 έμπειρους αθλητές της ομάδας μας, Κώστα Ντίνα και Κίμων Λεχούδη.

Δεκάλεπτα: 16-17, 27-34, 36-51, 50-71.

Διαιτητές: Φουτζήλας, Δαμίγος.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής 5 (1), Σταματέλος 4, Διαμαντίδης, Μαγκώνης, Λεχούδης 10 (2), Ντίνας 8, Μπεκρής 9 (3), Καλατζής 6, Καραμπέκης 2, Μανάκας 4, Χαλήλ 2.

Άργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Γιαγκόπουλος 1, Μπόζιαρης , Κούτρας 3 (1), Μιχαηλίδης 6 (2), Βλάχος 15 (1), Μαυρίδης 12, Κίτσιου 5 (1), Κόττας 6, Τσαμπούρης 4, Μπέλος 2, ΒοΙβατόπουλος 13.

Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι της ομάδας μας στη Β εθνική, καθώς έχει αποφασιστεί να μην αγωνιστεί την τελευταία αγωνιστική, μέσα στο Στρατώνι.