ΠΑΙΔΙΚΟ 4η αγωνιστικη

ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ - ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 51 - 76

Την ώρα που η αντρική μας ομάδα κέρδιζε εύκολα τη συμπολίτισσα ΑΕΚ (59-80), το παιδικό μας κέρδιζε κι αυτό εύκολα τον Αρίωνα μέσα στην Ξάνθη με 51 - 76. Η ομάδα μας έκανε εύκολο το παιχνίδι, χάρη στην άμυνά της στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου δέχθηκε μόνο 3 πόντους. Ο Αρίων εκμεταλεύθηκε την αδικαιολόγητη χαλαρότητα των παικτών μας στο δεύτερο δεκάλεπτο, πετυχαίνοντας εύκολα καλάθια και η διαφορά διατηρήθηκε στα ίδια επίπεδα στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο, παίζοντας και πάλι καλή άμυνα και βρίσκοντας λύσεις στην ζώνη των αντιπάλων, η παιδική μας ομάδα ξέφυγε και πάλι πολύ στο σκορ, παίρνοντας εύκολα μια ακόμα νίκη.

Διαιτητές: Μπάμπης, Ευσταθιάδης

Δεκάλεπτα: 3 - 19, 26 - 44, 32 - 66, 51 - 76

ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης (Θερμός) : Τσιάρας, Μπούρας 4 (1), Αμοιράς 17 (2), Κυρλίδης, 3, Γρηγοριάδης, Καβουρτζικλής 9 (3), Παναγιωτίδης 3, Καργιώτης 1, Καλλανίκης, Γκαγκαλίδης 4, Χατζηπαρασκευάς 1, Μπουτσακτσή 9.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης) : Ιορδανίδης, Στουπάς, Λουλούδης 21 (2), Γκουτσίδης 2, Λαρίσης 9 (1), Καρκατσέλης 14, Κολεντζαρίδης 10, Τσορμπατσόγλου 4, Αθανασίου 2, Ναντσόπουλος 12, Δανογλίδης, Ναλμπάντης 2

Επόμενο παιχνίδι το Σάββατο 31/10 και ώρα 17:00 εντός, με την Ασπίδα Ξάνθης.