ΠΑΙΔΙΚΟ 5η αγωνιστικη

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 65 - 71

Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων, η ομάδα μας έχασε από την Ασπίδα Ξάνθης, μέσα στην Κομοτηνή. Με την απουσία λόγω τραυματισμού του Λαρίση και τη συμμετοχή του τραυματισμένου Ναντσόπουλου, ο οποίος έπαιξε με αυταπάρνηση και πρόσφερε τα μέγιστα, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του. Καμία από τις δυο ομάδες δεν μπόρεσε να ξεφύγει στο σκορ. Παίζοντας 30 λεπτά ζώνη 2-3 καθώς και συνδιασμένες άμυνες ( τα υπόλοιπα 10 λεπτά) 4 ζώνη και 1 man to man, και 3 ζώνη και 2 man to man η ομάδα της Ξάνθης κλείστηκε μέσα στο καλάθι της και άφησε πολλά ελεύθερα σουτ στην ομάδα μας, όπου και ευστόχησε σε 10 τρίποντα. Το ματς πάντως κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό. Εκεί η ομάδα της Ξάνθης σκόραρε, περνώντας 2π μπροστά, ο ΓΑΣ αστόχησε στην επίθεσή του και η Ασπίδα με καλάθι στον αιφνιδιασμό πέρασε 4 πόντους μπροστά, δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Στο παιχνίδι αρνητική ήταν η διαιτησία των δυο άπειρων διαιτητών (φοιτητών) που έχασαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και υπέπεσαν σε πολλά λάθη.

Διαιτητές:  Σιμιτζής, Λυτροσυγκούνης

Δεκάλεπτα:19 -16, 33 - 30, 50 - 46, 65 - 71

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης) : Μαργαρίτης, Στουπάς, Λουλούδης 12 (2), Γκουτσίδης 8 (2), Καρκατσέλης 11 (1), Κολεντζαρίδης 7 (1), Αθανασίου 6 (2), Ναντσόπουλος 19 (2), Δανογλίδης, Ναλμπάντης 2, Μποζατζίδης, Μαχαίρας.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Βαχαρίδης) : Τσέκης 15, Χαραλαμπίδης, Σμυρλόγλου, Καβρακίδης, Αρβανιτάκης 2, Χατζηγεωργίου, Ντεμάι 10, Ναλμπάντης 4, Πατσής 17 (1), Κουρτίδης 23 (4), Τσουράπας, Παυλάκης.

Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή και ώρα 15:00 μέσα στην Καβάλα με αντίπαλο την Ποταμουδίων Ένωση Καβάλας.